Rize

SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize'de 3. Düzenlenen Bisiklet Yarışları Nefesleri Kesti !

Rize'de 3. Düzenlenen Bisiklet Yarışları Nefesleri Kesti !

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyelerinin ortak düzenlediği ve bu yıl 3.sü düzenlenen Ardeşen-Çamlıhemşin (Ayder) Yol Tırmanış Yarışı yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümünde tertip edilen yarışların Ardeşen’den verilen startı Ayder yaylasında son bulurken yarışa Yıldız Erkekler, Genç Erkekler, Büyük Erkekler, Bayanlar, Mastır 30 ve 45 + kategorilerinde 89 sporcu 21 ve 38 Km boyunca pedal çevirdi.

Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Ardeşen Kaymakam Refiki ve Çamlıhemşin Kaymakamlığına Vekalet Eden Batuhan Taşgın, Gençlik ve Spor Rize İl Müdürü Mustafa Çelik, Gençlik ve Spor Ardeşen İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak, Gençlik ve Spor Çamlıhemşin İlçe Müdürü Engin Albayrak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Ardeşen Muhtarlar Dernek Başkanı Maksut Çırakoğlu, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

 

Burada konuşan Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, konuşmasının başında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yılını kutladı. Sporun her dalına önem verdikleri ve bu yönde etkinlikler düzenlediklerini belirten Gültekin, yıl içerisinde rafting, basketbol, bisiklet sporların önemli organizasyonlar yaptıklarını ve bunlardan biri olan bisiklet yarışlarını da önümüzdeki yıllarda uluslararası düzeyde yapmak istediklerini ifade etti.

Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz ise; Gelenek haline gelen şampiyonanın 3.sü düzenlenen ilçemizde farklı spor dalları hayat bulmakta. Ardeşen adeta spor kendi halinde lokomotif bir şekilde çalışmakta. Bugün burada farklı kategorilerde yarışacak olan sporcularımıza öncelikle başarılar dilerken, gün itibariyle de herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutlarım. Diye konuştu.

Ardeşen Belediyesi önünde verilen startla birlikte Yıldız Erkekler (A) Kategorisinde 17, Yıldız Erkekler (B) Kategorisinde 11, Genç Erkekler Kategorisinde 11, Büyük Erkekler Kategorisinde 15, Bayanlar Kategorisinde 13, Mastır 30 + Kategorisinde 11, Mastır 45 + Kategorisinde 11 olmak üzere toplamda 89 sporcu bu yıl 3.sü düzenlenen ödüllü tırmanış yarışında ter döktü.

Gün sonunda alınan dereceler şöyle;

 

Büyük Erkekler

1.Emre Yavuz – Rize GSK

2.Gökhan Uzuntaş – Ferdi/ Bursa

3.Ömer Cumhur Boyraz – Osmaniye Gençlik Hiz. SK

4.Cengiz Güner – Carraro

5.Oğuzhan Genç – Giresun Lisesi Bisiklet SK

6.Ertuğrul Dağcı – Trakya Bisiklet

Ödül: Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz

 

Genç Erkekler

1.Hasan Sevi- Konya GSK

2.Emre Genç- Giresun Lisesi Bisiklet SK

3.Furkan Özaydın- Giresun Lisesi Bisiklet SK

4.Ersin Kara- Giresun Lisesi Bisiklet SK

5.Muhammet Al Uğuz-Konya GSK

6.Ahmet Törön-Konya GSK

Ödül: Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin

 

 

Bayanlar

1.Ezgi Bayram-Yeşil Giresun Bisiklet Kulübü Derneği

2.Damla Nur Doma- Giresun Lisesi Bisiklet SK

3.Mehlika Elmacı- Yeşil Giresun Bisiklet Kulübü Derneği

4.Eda Konuk-Ferdi Eskişehir

5.Rahimenur Memiş- Yeşil Giresun Bisiklet Kulübü Derneği

6.Tuğba Usta- Trabzon GSK

Ödül: Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimolu

 

 

Mastır 30 +

1.Serhat Erol- Giresun Lisesi Bisiklet SK

2.Mehmetcan Balcı- Ferdi

3.İlhan Gün- Trakya Bisiklet Spor Kulübü

4.Erdoğan Orhan- Ferdi

5.Behçet Usta- Trabzon Gençlik Kulübü

6.Adem Yavuz- Trabzon Gençlik Kulübü

Ödül: Ardeşen Kaymakamlık Refiki ve Çamlıhemşin Kaymakam Vekili Batuhan Taşgın

 

 

Mastır 45+

1.Tarkan Kalaycıoğlu- Trabzon Gençlik Kulübü

2.Mustafa Taşyıldız- Trakya Bisiklet SK

3.Soner Çiçekoğlu- Yeşil Giresin SK

4.Mustafa Sadıkoğlu- Rize Bisiklet SK

5.Erkan Kuru-Arhavi GSK

6.Mümtaz Öztürk- Ferdi

Ödül: Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik

 

 

 

 

Yıldız Erkekler (A)

1.Doğukan Abaza- Giresun Lisesi Bisiklet SK

2.Emirhan Bulu- Giresun Lisesi Bisiklet SK

3.Toygar Alihan Kemaloğlu- Giresun Lisesi Bisiklet SK

4.Ramazan Dağlı-Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

5.Hikmet Soydere- Giresun Lisesi Bisiklet SK

6.Bilal Berkay Akçay- Yeşli Giresun Belediye Spor

Ödül: Gençlik ve Spor Rize İl Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa

 

 

Yıldız Erkekler (B)

1.Emrah Şimşek- Çaykur Rize Spor Kulübü

2.Alpay Tosun- Giresun Gençlik SK

3.Emre Yula- Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

4.Halik Ege Kaya- Giresun Lisesi Bisiklet SK

5.Beşir Ersin Köksal- Giresun Gençlik SK

5.Sera Erdoğan- Giresun Gençlik SK

Ödül: Gençlik ve Spor Ardeşen İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak, Gençlik ve Spor Çamlıhemşin İlçe Müdürü Engin Albayra

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık