SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Ak Parti Rize 6. Olağan Kongresi,Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Yapıldı

Rize Yenişehir Kapalı Spor salonunda AK Parti Rize 6. Olağan İl Kongresi'nde,Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.Tek listeyle gidilen seçimde Muhammet Avcı Ak güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildi

Ak Parti Rize 6. Olağan Kongresi,Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Yapıldı

Rize Yenişehir Kapalı Spor salonunda  AK Parti Rize 6. Olağan İl Kongresi'nde,Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp  Erdğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.Tek listeyle gidilen seçimde Muhammet Avcı Ak  güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildi 

2014 yılında Rize Milletvekili Hikmet Ayardan bayrağı devralan Avcı,bugün yapılan 6. olağan kongrede ve tek liste halinde gidilen seçimde 7. olağan kongreye kadar görevi sürdürecek 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize 6. Olağan İl Kongresi için geldiği Rize Kapalı Spor Salonu'nun dışında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "İçeride yapacağımız konuşmayı buradaki dev ekrandan izleme fırsatınız olacak. Kongreden sonra Rize'de yapacağımız bazı görevlerimiz var. Onları yerine getireceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.
"BU ÜLKEYİ BAŞIMIZA YIKMAK İSTEYENLER VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini bekleyen vatandaşlara hitabının ardından, Rize Kapalı Spor Salonu'na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize İlk Kongresinde yaptığı konuşmada, "Rize'yi bir başka İstanbul'u bir başka Kars'ından Edirne'sine Mardin'ine kadar her bir şehrimizi ayrı ayrı severiz. Bunun için tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyoruz. Ama birileri bunu anlamıyor. Allah'ın izniyle bizler de sizleri dünyanın ilk 10 sırasına sokacağız bunun başka yolu yok. Geldiğimizde 26. Sıradaydık ve G-20'ye girdik. Bu bir azmin, inanmışlığın neticesidir. Bunu birlikte yaptık, siz bize biz size inandık. Şimdi hedef, Allah'ın izniyle ilk 10'un içerisine girmek. Yapar mıyız? Eyvallah. Bu ülkeyi bizim başımıza yıkmak için ellerini ovuşturan o kadar büyük bir çevre var ki" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"ANA MUHALEFET SADECE YALANLA İFTİRA İLE TARİHİ İŞLERLE UĞRAŞMIŞLARDIR"

Ordumuzu en güçlü ordu, polisimizi en güçlü polisi haline getireceğiz ki saldırıları bertaraf edelim. Ekonomimizi güçlü olacak ki önümüzü görebilelim. 2002 Kasım'da göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolar IMF'ye borcumuz vardı. 2013'de bitirdik ve IMF bizden borç istedi. Arkadaşlara dedim ki verin. Baktılar ki Türkiye veriyor, vazgeçtiler. Geçtiğimiz 15 yılda gece gündüz çalıştık ve çalışacağız. Bugün geriye dönüp baktığımızda ülkemizi nereden nereye getirdiğimiz ortada. AK Parti doğru zaman ve zeminlerde hiçbir zaman kendini eleştirmekten korkmayan bir partidir. Ana muhalefet sadece yalanla iftira ile tarihi işlerle uğraşmışlardır.

"NATO'NUN GÜVENİLİRLİĞİ SORGULANIR HALE GELMİŞTİR"

Değişim söylemimizin bazı kesimlerce yanlış anlaşıldığını görüyoruz. Bizim inancımıza göre Allah'tan başka hiç kimse sorgulanamaz değildir. Önemli olan yanlışı düzeltecek erdemi göstermektir. Milletimizle hasbi ve harbi ilişki içinde olmaktan yüksünmeyen bir partidir. Kongre sürecimizi de bu anlayışla yürütüyoruz. AK Parti sadece kendi iç meselelerine hapsolma hakkına sahip değildir. Hem içeriden hem dışarıdan saldırılara maruz kalıyoruz. Bu saldırılar milltimize ve ülkemizedir. Vesayet güçlerinin tüm saldırılarına Akif'in ruhuyla cevap veriyoruz. Türkiye güçlendikçe hücumların şiddeti artıyor.

Daha dün NATO tatbikatındaki terbiyesizliği sizde gördünüz. Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da işte böyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak algılıyorum. NATO'nun güvenilirliği sorgulanır hale gelmiştir. Biz kendimizi savunmak için s400 almaya kalktığımızda kimileri tarafından ortaya konulan tepki de bu çarpıklıktandır . Başkalarına ses çıkarmayanlar nasıl oluyor da Türkiye'ye ses çıkarıyorlar. İş Türkiye'ye gelince farklı tavır sergiliyor. Kusura bakmasınlar Türkiye birilerine sorarak karar vermeyecek, milleti ile konuşarak karar verecektir. Bunlar Kıbrıs Barış Harekatında ve terörle mücadele döneminde kime ne kadar güvenenebileceğimizi gördük. Bu kuru bir özürle üzeri örtülebilecek bir şey değildir. Biz S400'leri zaten aldık, iş bitti.

"ŞAHSİ HİMAYEM ALTINDA"

Türkiye yakın gelecekte kendi hava savunma sistemlerini kuracak ve dostlarıyla paylaşacak. Kimsenin bizi elindeki teknoloji gücüyle tehdit etmesine müsaade etmeyiz. Ülkemizde yürütülen tüm savunma sanayi ve yüksek teknoloji projeleri şahsi himayem altındadır. Engellerle karşılaşan herkese Cumhurbaşkanlığı'nın kapısı açıktır. Heba edilecek tek bir damla alın terimiz yok.

"SEVSİNLER SİZİ BİZ ANLAMADIK"

Fırat Kalkanı Harekatı ile zaten her şey görüldü. Bundan sonraki süreçte de şimdi İdlib'de aynı adımları atıyoruz. Afrin'de aynı adımları atacağız. Kim ki bize en ufak bir tacizde, tehditte bulunur, bunun hesabını sorarız. Biz 911 kilometre sınırımız olan bir ülkeden bu tehdidi alacak, sessiz kalacağız, 12 bin kilometreden buraya birileri gelip buraya müdahale edebilecek. Bu nasıl iş? Bizim yaptığımızdan daha doğal, daha tabii ne olabilir. En alçak senaryoyu uyguluyor. Bölgede adeta terör fabrikası kuruldu. SDG olayında olduğu gibi. Sevsinler sizi biz anlamadık, yuttuk bunu. Artık bunların hepsini biliyoruz. Terör örgütleri ihtiyaca göre devreye sokuluyor. PYD denen bölücü örgüt DEAŞ'la çatıştığı için paraya silaha boğuluyor. Rakka'da DEAŞ'la olan çarpık ilişkiyi saygıyla karşıladıklarını söylediler. Biz bu işlerden biraz anlarız. Ülkemizi ikna ettiklerini sananlara diyoruz ki biz her şeyin farkındayız. Asıl siz yaptıklarınızın sonucunun farkında mısınız? Bakın açık konuşuyorum, bu yaşananlardan sonra terör örgütleri ile mücadele ettiğini söyleyenlere nasıl inanırız ki?

"BAŞKALDIRIYORUZ VE DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR DİYORUZ"

Dünya kimsenin tepe tepe kullanacağı kuralların orman kanunlarının hakim olduğu bir yer değildir. Biz bölgemizdeki mazlumlara sahip çıkarak bu çarpık düzene baş kaldırıyoruz ve onun için dünya 5'ten büyüktür diyoruz. Ecdadımız asırlar boyunca hem kendisine hem insanlığa büyük hizmetler yapmıştır. Biz milletimizle birlikte çıktığımız bu yolda teslimiyet politikalarını gömdük. Bedeli ne olursa olsun hedeflerimize doğru yürümekten vazgeçmeyeceğiz. Irak'ta Kandil başta olmak üzere ne kadar bataklık varsa kurutacağız. Suriye'de İdlib operasyonunu da tamamlayacağız, Afrin'i de kurtacağız, Münbiç'i de asıl sahiplerine teslim edeceğiz. Diğer bölgeleri de terör örgütlerinden temizleyeceğiz. Irak'ta, Kandil başta olmak üzere ülkemize yönelik terör eylemlerinde kullanılan ne kadar bataklık varsa hepsini kurutacağız. Libya'da oynanan oyunlara seyirci kalmayacağız. Körfez'de çıkartılmak istenen kardeş kavgasını söndürmek için tüm gücümüzle çalışacağız. Türkiye'nin ve milletimizin kaderr Balkanlar'dan Asya'ya kadar bu coğrafyanın yükünü omuzlamaktır.

"2019 SEÇİMLERİ İMTİHAN"

Kaçmayacağız, tam tersine üzerine üzerine gideceğiz. Bu büyük mücadele kritik bir imtihanı hazırlıyor. Bu imtihan 2019 seçimleridir. 2019'u başarıyla geçirmemiz gerekiyor. 2019 Mart ve Kasım'ına hazır mıyız? Milletimizin 2019 seçimlerinde de sorumluluğu bize tevdi edeceğine inanıyorum. Biz yaptıklarımızı anlatmayınca birileri yalanlarıyla o boşluğu doldurmaya çalışıyor.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NUN VEFATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda vefat haberini aldığı milli halterci Naim Süleymanoğlu için "Dünya ve olimpiyatlarda şampiyonumuz olan Naim Süleymanoğlu, haftalardır maalesef yoğun bakımdaydı. Kendisini hastanede ziyaret ettik. Az önce de rahmet-i rahmana kavuştu. Allah taksiratını affetsin, tüm yakınlarına, ailesine Allah'tan sabırlar diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Muhammet Avcı’ Başkanlığındaki Ak Parti Rize İl Yönetiminde Sürpriz İsimler. İşte Tam Liste Ve Detaylar .. Muhammet Avcı’ Başkanlığındaki Ak Parti Rize İl Yönetiminde Sürpriz İsimler. İşte Tam Liste Ve Detaylar ..

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık