SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize'de Sel Felaketine Maruz Kalan 9 Kişi Kurtarıldı

Fındıklı’da yaşanan sel felaketinde RİKE ve UMKE ekipleri mahsur kalan 9 vatandaşı kurtardı.

Rize'de Sel Felaketine Maruz Kalan 9 Kişi Kurtarıldı

Fındıklı, Çayeli ve Hemşin ilçelerinde sel, heyelan ve su baskınlarına yol açarken, Fındıklı ilçesinde sel suları nedeniyle mahsur kalan kurtarma operasyonlarında RİKE ve UMKE ekipleri gün boyunca vatandaşların güvenli bölgelere alınması için yoğun çaba gösterdi.

Çay tarımı için Ordu’dan Fındıklı ilçesine gelen vatandaşları yoldan karşıya geçirmek için ip sistemi kuran ekipler, vatandaşları güvenli bir şekilde karşıya geçirdi.

Öte yandan Hemşin ilçesinde bir evin çöktüğünü öğrenen RİKE ekipleri de mahsur kalan vatandaşları hızlı bir şekilde tahliye ederek, herhangi bir sağlık problemi oluşmaması için tüm önlemleri aldı.

Rize’de dün sabah saatlerinde meydana gelen yoğun yağış neticesinde Fındıklı ilçemizde su taşkınları ve toprak kaymaları yaşanmış ve çok sayıda köy ve mahalleye yolu kapandı.

Bölgedeki yaralıların ve mahsur kalanların kurtarılması üzerine yardım talep olduğuna dair 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbarı üzerine yağıştan etkilen yerlere 112 ve UMKE ekipleri yönlendirildi.

UMKE ve RİKE ekiplerinin birlikte yürüttüğü kurtarma faaliyetleri neticesinde mahsur kalan 9 vatandaşımız kurtarıldı. Kurtarılanlar arasından yaralı olanlar il genelindeki hastanelere gönderildi.

Bugün de devam eden 13 yaşındaki kayıp olan vatandaşımızı bulma çalışmalarına katılmak üzere RİKE ve UMKE ekiplerimiz bölgeye yönlendirildi.

İLGİLİ HABERİMİZ

Rize'de Şiddetli Yağış 3 İlçeyi Harebeye Çevirdi Maddi kayıp Büyük

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık