SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize'de Hayaller Sahneye taşındı !..

Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen Hayallerini Sahneye Taşı Skeç Yarışması Rize İl finali yapıldı.

Rize'de Hayaller Sahneye taşındı !..

Gençlik Merkezi üyesi 14-29 yaş arası gençler arasında yapılan yarışma Rize Gençlik Merkezinde yapıldı. Gençler tarafından yazılan yedi eserin katıldığı yarışmada dereceler  3 jüri üyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği tema, oyunculuk, süre vb. kriterler üzerinde verdiği ortak puanlarla belirlendi.

Mültecilerin yaşadığı dramın anlatıldığı birinci olan “Bazı Sabahlar Karanlıktır” skeç ekibi ödüllerini Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre KAÇAR’dan aldı. Kaçar;” Gençlerimiz bize eşsiz bir gün yaşattılar. Gençlik Merkezlerimizde iki nokta üstünde gençlerimizin yetişmesi için hassasiyet gösteriyoruz.

Birincisi aile değerlerine sahip çıkan gelenek ve göreneklerini unutmayan bir genç profili ikincisi ise bu gencin inovasyonla kendini geliştirmesi ve yetiştirmesidir” şeklinde konuşma yaptı.

Program Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı’nın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı’nın skeç yarışması eser yazarlarına ödül takdimi, ilk üç dereceye ödül takdimi ve yarışmaya katılan tüm oyunculara katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık