SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize'de Bir İlk,Genç Ressam Metamorfoz Sergisiyle Sanat Dünyasına Yeni Bir Tarz Heyecan Getirdi

Sanata yeni bir bakış açısı taşıyan Salih Altuntaş, Metamorfoz adlı ilk kişisel sergisini memleketi Trabzon'dan sonra Rize ye taşıdı.

Rize'de Bir İlk,Genç Ressam Metamorfoz Sergisiyle Sanat Dünyasına Yeni Bir Tarz Heyecan Getirdi

            Rize'de bir sürrealist        
Rize Kömürcüler Ortaokulunda görsel sanatlar öğretmenliği yapan Salih Altuntaş, Metamorfoz adlı ilk kişisel sergisini Trabzon'dan sonra Rize ye taşıdı.

Sürrealist bir yaklaşımda ele aldığı eserlerinden oluşan sergide 43 çalışma  yer almaktadır. Objeler arasında dönüşümü kullanan ressam, yöresel motiflerden eklentilerde bulunarak sanat dünyasına yeni bir soluk getirmeyi düşünmektedir.

Rize İsmail Kahraman Kültür merkezinde Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı,Rize Kültür İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu'nun açılışının yaptığı sergideki eserler sanat severleri büyüledi.

 Sanat severleri farklı dünyalara götürecek  sergi 7 - 11 haziran tarihleri arasında  Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sergilenecektir.Rize'de ilk kez bu tarz bir resim sergisinin olduğunu hatırlatarak, sanat severlerin sergiyi gezmesini tavsiye ediyoruz.

HABER:Osman KÖSEOĞLU

FOTO:Muammer Demet

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık