SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize'de Açılan En Kapsamlı Sergi !...

Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği ürünlerinin yıl sonu sergisi Vali Ersin Yazıcı'nın katılımı ile açıldı.

Rize'de Açılan En Kapsamlı Sergi !...

Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan ve yıl boyunca, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları ürünler halkın beğenisine sunuldu.
YOĞUN BİR KATILIMA SAHNE OLDU
Ardeşen Belediyesi Çok Amaçlı Düğün Salonunda düzenlenen sergiye Vali Ersin Yazıcı ile eşleri Hanife Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Ardeşen Belediye Başkan Vekili İbrahim Yıldırtan, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Ardeşen Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu, kurum amirleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanılan törenin açılış konuşmasını Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu yaptı. Berberoğlu,  yıl boyunca yüzlerce usta öğretici ve binlerce kursiyerlerin katılımıyla hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin sergisinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
HALK EĞİTİMİ KURSLARIMIZ ÇOK ÖNEMLİDİR
Serginin açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, "Bugün güzel bir günde, güzel ilçemiz Ardeşen'de Halk Eğitimi Merkezinde yapılan el emeği, göz nuru çalışmaların sergilendiği serginin açılışını yapacağız. Halk eğitimi kurslarımız çok çok önemlidir. Bu sergide geleneksel el sanatlarımız, yöresel ürünler ve güzel sanatlarla ilgili bütün güzellikleri görüyoruz. Halk Eğitimi Merkezlerinin hayat boyu öğrenme alanında bütün yaş guruplarına yönelik programlarındaki kurslar yoluyla kursiyerlerin eğitilmesi hedeflenmektedir.
Ben buradan yine tüm vatandaşlarımıza önümüzde ki dönemde açılacak Halk Eğitimi kurslarına mutlaka katılmalarını tavsiye ediyorum.  Bu güzel serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ." ifadelerinde bulundu.
 
Vali Yazıcı, kurdeleyi keserken "Bu başarılı çalışmalarınızın devamını temenni ederek, kurdeleyi kesiyorum, Ya Allah bismillah" dedi.
SERGİDE YOK YOK
Açılışın ardından Vali Yazıcı, eşleri Hanife Yazıcı ile binlerce eserin yer aldığı sergiyi baştan sona gezerek kursiyerleri tek tek kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık