SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

Rize Emniyetinden Hırsızlara Suç Üstü, 9 Olayda 4 Kişi Tutuklandı

Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce 01/01/2017-08/01/2017 tarihleri arasında yapılan başarılı çalışmalar sonucunda toplam 3 olay suçüstü olmak üzere 9 olay aydınlatılmıştır. Yakalanan şahıslardan 4’ü tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 3 şahsın ise çıkarılmış oldukları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bilgisine ulaşılmıştır.

Rize Emniyetinden Hırsızlara Suç Üstü, 9 Olayda 4 Kişi Tutuklandı

1 : 02.06.2016 günü Kavaklı Mahallesi Pirireis Caddesinde meydana gelen ve 50 000 TL değerinde ziynet eşyaları bulunan çelik kasa hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde ikametten hırsızlık olayını gerçekleştiren B. K. isimli şahıs 05.01.2017 günü yakalanmış ve gerekli işlemlere başlanılmıştır.

2 : 01.01.2017 günü saat 18:15 sıralarında Yeniköy Mahallesi Papatya Caddesinde bulunan ikamette meydana gelen hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıs veya şahısların tespit edilmesi yönünde yapılan araştırma neticesinde evden çalınan TV nin satıldığı yer tespit edilmiş ve işyeri sahibi İ. T. televizyonu H. T. isimli şahıstan 1000 TL karşılığında satın aldığını beyan etmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından H. T. isimli şahıs 02.01.2017 günü yakalanmış, adli mercilere sevk edilen şahıs adli kontrolle serbest bırakılmıştır.

 

 

3 :04.01.2017 günü il merkezinde beş ayrı cep telefonu bayiine bir erkek ve bir bayan şahsın gelerek,sahte kimlik kullanarak toplamda 2 adet cep telefonu, 3 adet yeni hat ve 2 adet yedek sim kart çıkartarak dolandırıcılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi 3 şahsın eşgal ve kimlik bilgileri diğer illerle paylaşılmış, şüpheli şahıslar Giresun ilinde aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları esnada Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanmış, şahısların üst ve araçlarında yapılan aramada;

1- 2 adet sim kart

2- 2 adet Samsung marka cep telefonu

3- 1 adet Iphone 7 Plus marka cep telefonu

4- 2 adet Iphone 7 marka cep telefonu

1 adet Iphone 6S marka cep telefonu ve bunlara ait sahte kimlikle düzenlenmiş faturalar ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahıslar Giresun ilinde aynı yöntemle dolandırıcılık ve Resmi belgede Sahtecilik olayı gerçekleştirdiklerinden dolayı gözaltına alınmış, F. Y. isimli

şahsın aranması olduğundan dolayı Giresun ilinde tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, Y. Ç. ve Ç. T. isimli şahıslar gerekli işlemler için Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlileri tarafından Giresun ilinden teslim alınarak yapılan işlemlerin ardından Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik olayları ile ilgili olarak hazırlanan tahkikat evrakları ile mahkemeye sevk edilmiş, Ç. T. isimli şahıs tutuklanmış, Y. Ç. isimli şahıs adli kontrolle serbest bırakılmıştır.

 

4: 04.01.2017 günü Gülbahar Mahallesi Yenişehir Caddesi Erk Otoparkı içerisinden hırsızlık olayının gerçekleştiği bilgisini alan Rize Emniyet Müdürlüğü görevlileri hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların kullanmış olduğu 41 DE 703 plakalı Aracı Dalyan kavşağında yakalamış,

Araç içerisinde bulunan N. C ve S. Ç. isimli şahıslar yakalanmış, Otopark içerisinden çalınan araç parçaları 41 DE 703 plakalı aracın bagajında çıkmış, araç bagajında çıkan araç parçaları olayın müştekisine teslim edilmiştir.

Şüpheli şahıslar alınan ifadelerinin ardından adli mercilere sevk edilmiş, şahıslardan N. C. isimli şahıs tutuklanmış, S. Ç isimli şahıs adli kontrolle serbest kalmıştır.

5: 07.01.2017 günü saat: Tophane Mahallesi Çeşme Caddesi üzerinde park halinde bulunan minibüsün içerisinden açık olan camından içeriye girmek suretiyle oto teybini çalan şüpheli şahıs çevreden geçen vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edilmiştir. Şüpheli M. A. isimli şahıs gözaltına alınarak yapılan işlemlerin ardından mevcutlu olarak mahkemeye sevk edilmiş, M.A. isimli şahıs tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık