Tarım Bakanına kızan AK Partili Eski Bakan İstifa mı Etti !..
Rize
Haber
13 Şubat 2021 - Cumartesi 23:36 Bu haber 969 kez okundu
 
Tarım Bakanına kızan AK Partili Eski Bakan İstifa mı Etti !..
Eski Tarım Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün twitter hesabından attığı sitem dolu twettin perdesi arkası aralanmaya başlandı.
SİYASET Haberi
Tarım Bakanına kızan  AK Partili Eski Bakan İstifa mı Etti !..

Tarım ve Orman Bakanlığında Ahmet Eşref Fakıbaba’nın en yakın arkadaşı Emin İzol’un da görevden alınması bardağı taşıran son damla oldu. Tarım ve Orman eski Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün attığı bir tweet, istifa mı edecek yorumlarına neden olurken olayın perde arkası merak ediliyordu. Fakıbaba’nın attığı bu tweetin altından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye karşı oluşan tepki çıktı. 

Eski Tarım Bakanlarından Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün kendi Twitter hesabından attığı bir tweet, gözlerin kendisine çevrilmesine neden oldu. Fakıbaba’nın “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur…” şeklinde sitem dolu tweeti, AK Parti’den istifa edeceği şeklinde yorumlandı.

Kulislerde konuşulan iddialara göre işte o sitem dolu twettin perde arkası…

 
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Tarım Bakanlığı döneminde atadığı bürokratların neredeyse tamamı Pakdemirli döneminde görevden alındı. En son Fakıbaba’nın en yakın arkadaşı olan Emin İzol’un da Tarım Reformunda Daire Başkanlığı görevinden alınması, bardağı taşıran son damla oldu.

Bu duruma çok üzülen Fakıbaba’nın notere giderek AK Parti’den istifa ettiği ve istifa dilekçesini de danışmanı aracılığıyla Ak Parti Genel Merkezine gönderdiği kaydediliyor. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in durumu öğrenince Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a ilettiği, Numan Kurtulmuş’unda beraberinde bir ekiple Fakıbaba’yı evinde ziyaret ederek, istifa kararından vazgeçirmeye çalıştıkları dile getiriliyor. İddialara göre Kurtulmuş’un ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşen Fakıbaba’nın rahatsızlıklarını ilettiği ifade edilirken, bu rahatsızlıklarının başında da Tarım ve Orman Bakanlığında kendisi döneminde atanan bürokratlara yapılan haksızlıkları anlattığı belirtiliyor.

Fakıbaba’nın istifasını daha noterden çekmediği kaydedilirken, Karadeniz programı dönüşünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze görüşeceği kaydediliyor. Diğer yandan eski AK Parti Milletvekili Seyyit Eyyüpoğlu’nun torunu İbrahim Eyyüpoğlu’nun Haliliye İlçe Başkanlığına getirilmesinin de Fakıbaba’yı rahatsız ettiği kaydediliyor.

Sadettin İnan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, Bakanına, kızan, , AK, Partili, Eski, Bakan, İstifa, mı, Etti, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı