Şevki Yılmaz: Özal ile Erbakan bir arada olsaydı 28 Şubat olmazdı
Rize
Haber
28 Şubat 2021 - Pazar 15:01 Bu haber 1189 kez okundu
 
Şevki Yılmaz: Özal ile Erbakan bir arada olsaydı 28 Şubat olmazdı
TBMM 20. Dönem Rize Milletvekili Yılmaz, "Eğer rahmetli Özal ile Erbakan bir arada olsaydı, 28 Şubat olmazdı. Erbakan Başbakan, Özal Cumhurbaşkanı olmasın diye Özal'ı ortadan kaldırdılar" dedi.
GÜNDEM Haberi
Şevki Yılmaz: Özal ile Erbakan bir arada olsaydı 28 Şubat olmazdı

TBMM 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, 28 Şubat'ta yaşananlara ilişkin, "Biz kışın geldik, şimdi kardeşlerimiz bahardalar. Onlar bunun farkındalar. Biz onlar bilsinler diye de yapmadık. Rabbimizin rızası için, vatan sevgisinden kaynaklanıyor mücadelemiz" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Şubat'ın gazisi olarak millet için yasaklanmaktan, millet adına yargılanmaktan şeref duyduğunu belirtti.


Türkiye'nin kalkınmasına indirilen sivri ve sivil darbe olan 28 Şubat'ı sermaye, medya, yargı, üniversiteler ve cuntanın birleşerek gerçekleştirdiğini ifade eden Yılmaz, önce medya yoluyla üniversitelerin harekete geçirildiğini, "laiklik elden gidiyor, rejim tehlikesi var" diye cübbelerini giyenlerin sokağa döküldüklerini anımsattı.

Yılmaz, "Vatanı, milleti, devleti koruma görevi yalanıyla ordumuzu göreve çağırıyorlar. Kazanan dış ve iç sermaye oluyor. Darbelerde kaybeden hep millet ve siyaset olmuştur. Millet ve seçtikleri olmuştur" diye konuştu.

"Erbakan hocamız bana 'konuşma' demedi"

Yılmaz, yargılanmaya belediye başkanlığı döneminde başladığını, Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın milletvekili ve Başbakan olduğu şehirde belediye başkanlığını yüzde 40'la kazandığını, o günden sonra da iktidar tarafından linçe maruz kaldığını kaydetti.

Refah Partisi'nin kapatılmasında ve 28 Şubat'ın oluşmasında kendisini suçlayanları "vefasız" olarak nitelendiren Yılmaz, şöyle devam etti:

İLGİLİ HABERİMİZ

28 Şubat Darbesinden neden Hesap Sorulmadı ?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şevki, Yılmaz:, Özal, ile, Erbakan, bir, arada, olsaydı, 28, Şubat, olmazdı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı