Şehit Korgeneral Osman Erbaş, FETÖ'cü Teröristler İçin vur Emri Çıkarmıştı !.
Rize
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 22:10 Bu haber 1008 kez okundu
 
Şehit Korgeneral Osman Erbaş, FETÖ'cü Teröristler İçin vur Emri Çıkarmıştı !.
Bitlis Tatvan'daki helikopter kazasında şehit düşen Korgeneral Osman Erbaş, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında FETÖ'cü hainlere karşı kahramanlık gösteren komutanlardan biriydi. Erbaş, 2016 yılında katıldığı şehit cenazesinde, "Türk askeri hiçbir zaman vatandaşını öldürmez. Onlar Türk askeri değil katil" sözleri ile darbecilere tepki göstermişti. Şehit düşen komutanımız Osman Erbaş'ın silahlı ve silahsız insansız hava araçlarının kullanımında kaydedilen ilerlemede büyük pay sahibi olduğu da öğrenildi...
GÜNDEM Haberi
 Şehit Korgeneral Osman Erbaş, FETÖ'cü Teröristler İçin vur Emri Çıkarmıştı !.

Alınan bilgiye göre, bugün Bingöl'den 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter Bitlis Tatvan sınırlarında düştü. Helikopterde bulunan 9 askeri personel şehit oldu, 4'ü ise yaralandı. Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.
Selçuk Bayraktar'dan şehitlerimiz için taziye mesajı

2010'da SİHA'larımızı gelişimi sırasında bölgede tanıştığım Osman Erbaş Paşamız ve kahraman askerleri #Bitlis'deki helikopter kazasında şehadete ulaştı Allah Şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar versin.Milletimizin başı sağ olsun.

Şehit Osman Paşamız ile 2010'da Doğubayazıt'ta Tugay Komutanıyken tanışmıştım. Mini İHA'larımızı operasyonlarda kullanacak personele eğitim vermek üzere davet etmişti. O dönemde doğudaki sınır karakollarını teker teker kendisiyle gezmiştik. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir Komutanımızdı. 


Yıllar içinde dostluğumuz hiç bitmedi. Milli S/İHA sistemlerimizin gelişiminde çok büyük desteği oldu. Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. En son TEKNOFEST ziyaretinde yüz yüze görüşüp alanı beraber gezmiştik. Gençlerin projelerini görüp ülkemiz adına çok mutlu olmuştu. 


Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun Komutanım... Özlemini duyduğunuz şehadete kavuştunuz... 
Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik Komutanım... 
Sizi, muhabbetinizi, dostluğunuzu, kahramanlığınızı hep özleyeceğiz... 

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın 15 Temmuz’da FETÖ’cülere direndiği, darbeci general için vur emri verdiği, 15 Temmuz şehitlerinin cenaze töreninde “Türk askeri katil olmaz. Onlar Türk askeri değil, katil” dediği belirlendi.
Emrindeki bir askerin gözüyle Osman Erbaş Paşa...

Allah böyle paşaların sayısını artırsın

Bingöl'de yaşanan helikopter kazasında şehit olan Osman Erbaş paşayı birliğinde ki bir asker övgü dolu sözlerle anlattı.

Sosyal paylaşım mecrası Ekşi Sözlük'te 2020 yılı 2. ayında Benes isimli kullanıcı  Korgeneral Osman Erbaş'ın mahiyetinde görev yaptığını belirtti ve Osman Paşa ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

 

Elazığ'da 21 günlük askerliğimde 3 defa bizleri ziyaret etti. Bütün bölüğün takımlarıyla ayrı ayrı zamanlarda birlikte yemek yedi ve tek tek masalarımıza gelip bizlerle selamlaştı. Bir çok komutanımızdan duyduğumuz kadarıyla çok mütevazi bir paşa imiş. Allah böyle paşaların sayısını arttırsın. ellerinden öperim..
AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, Korgeneral Osman Erbaş’ı şöyle anlattı

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, Korgeneral Osman Erbaş’ı şöyle anlattı: “Şehidimiz Korgeneral Osman Erbaş, 15 Temmuz darbe girişimine karşı orduda direnişi örgütleyen komutanlardandı. 

FETÖ’cü Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal için vur emri çıkardı.

15 Temmuz sonrası atandığı İstihbarat Başkanlığı’nda tarih yazdı. Makamı cennette yüce olsun”

Darbeci haini ABDli Generalin odasından aldı 

Bingöl'de 9 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Osman Erbaş, 15 Temmuz 2016'da tereddütsüz devletin ve milletin yanında olduğunu açıkladı.

Osman Erbaş Paşa, hain darbe teşebbüsünün yaşandığı 15 Temmuz'un ilk saatlerinde o dönem görev yaptığı 6. Mekanize Piyade Tümeni Komutanı olarak, “Darbeye karşıyız, anayasal düzenden yanayız, bütün birimlerime emir verdim kimse bir yere çıkmayacak” diyen bir komutan.
Korgeneral Osman Erbaş, bastırılan darbenin hemen ertesinde İncirlik'teki ABD'li generalin odasında saklanan Adana İncirlik 10. Tanker Üs Komutanı darbeci Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ı kendisi bizatihi giderek teslim aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Şehit, Korgeneral, Osman, Erbaş,, FETÖ'cü, Teröristler, İçin, vur, Emri, Çıkarmıştı, !.,
Yorumlar
Haber Yazılımı