Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan, Vefatının 10.Sene-i Devriyesinde AYASOFYA'da Yad Edildi
Rize
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 22:12 Bu haber 997 kez okundu
 
Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan, Vefatının 10.Sene-i Devriyesinde AYASOFYA'da Yad Edildi
Milli Görüş Lideri 54.Hukümet'in Başbakan'ı Erbakan Vefatının 10.Sene-i Devriyesinde sevdası olan Ayasofya’da Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd Edildi....
GÜNDEM Haberi
Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan, Vefatının 10.Sene-i Devriyesinde AYASOFYA'da Yad Edildi

Milli Görüş Lideri 54.Hukümet'in Başbakan'ı Erbakan Vefatının 10.Sene-i Devriyesinde sevdası olan Ayasofya-i Kebir Camii'nde akşam namazı sonrası Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd Yad Edildi..


Yeniden REFAH Partisi Genel Başkanı ,Milli görüş lideri  Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan,Efsane Başbakan'ın vefatının 10. sene-i devriyesinde günün önem ve anlam ifade eden bir kısa konuşma yaptı..

Merhum Erbakan'ın yıllarca mücadele ettiği, "Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın" sloganı ve hedefiyle gençleri ve bütün milleti harekete geçirdiği Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde olduklarını hatırlatan Erbakan, "Ayasofya-i Kebir Camisi'nde, kendisinin vefatının 10. yıl dönümünde bu Mevlid-i Şerif'i gerçekleştiriyoruz. Cenab-ı Allah'a sonsuz şükürler olsun." dedi.

Hazırlanan programda merhum Erbakan'ın özelliklerini, güzel hasretlerinden de bahsedilmesi gerektiğine değinen Fatih Erbakan, şunları söyledi:

"Bir defa hidayeti ve ilmi, kendi bünyesinde birleştiren bir insandı. Hidayet ve ilim en üst seviyede bir kimsede olduğu zaman o insana Cenab-ı Allah feraset nimetini bahşediyor. Bu nedenle ferasetiyle yıllar boyu hem milletimize hem de bütün İslam alemine adeta bir pusula vazifesi görmüş, yön göstermiş bir kimseydi. Allah kendisinden binlerce kez razı olsun."

Necmettin Erbakan'ın sadece feraset özelliği değil, aynı zamanda dirayeti, merhameti, nezaketiyle de bütün insanlara örnek olduğuna dikkati çeken Erbakan, "Aynı zamanda cesaretiyle de bütün insanlara örnek olan bir şahsiyetti. Yine bugün bütün milletimizin de ifade ve tasdik ettiği gibi iş başına geldiği zaman adaleti ve bereketi tesis eden, hakim kılan bir devlet adamı, lider olarak nam salmıştı." diye konuştu.

www.rizevizyon.com

Prof.Dr.Necmettin Erbakan kimdir? 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Görüş, Lideri, Merhum, Erbakan,, Vefatının, 10.Sene-i, Devriyesinde, AYASOFYA'da, Yad, Edildi, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı