Dünya'nın Yerli İlk Elektrikli İnsansız Taarruz Helikopteri !.
Rize
Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 14:24 Bu haber 970 kez okundu
 
Dünya'nın Yerli İlk Elektrikli İnsansız Taarruz Helikopteri !.
TUSAŞ'ın tasarladığı insansız ve elektrikli taarruz helikopteri TA29 görüntülendi. Helikopterin yakın zamanda tanıtılması bekleniyor...İşte ayrıntılar..
EKONOMİ Haberi
Dünya'nın Yerli İlk Elektrikli İnsansız Taarruz Helikopteri !.

Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve yenilenmesi gibi alanlarda hizmet veren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) yeni bir girişime imza attı. TUSAŞ'ın tasarlayıp ürettiği insansız ve elektrikli taarruz helikopteri T629'un prototipinin fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.
Askerin elindeki en güçlü yerli silah: T129 ATAK Helikopteri


Türkiye son yıllarda savunmada atağa kalktı. Yerli araç ve silahlar peş peşe görücüye çıkarken, sahada da dengeler tümden değişti. Dışa bağımlılık azaldı, ihracat kapıları aralandı. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu T129 Atak Helikopteri.. Kısa süre içerisinde askerin elindeki en güçlü yerli silaha dönüşen helikopteri gelin birlikte inceleyelim...
 
Pilot kabininde batarya


Havacılık alanında ilkleri getirecek çok sayıda özelliği fotoğraflarda görmek mümkün. Servis edilen fotoğraflarda, T629'un otonom özelliklere sahip bir helikopter olduğu görülüyor. Helikopterin elektrik ile çalışacak olması ise en yenilikçi ve heyecan verici özelliği olarak değerlendirilirken, helikopterin gövdesinin çeşitli bölgelerinde yer alan kameralar taarruz otonom olduğunu gösteriyor.

İLGİLİ HABERİMİZ

Emniyet Genel Müdürlüğünün ilk Atak Helikopteri Teslim Edildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya'nın, Yerli, İlk, Elektrikli, İnsansız, Taarruz, Helikopteri, !.,
Yorumlar
Haber Yazılımı