Ak Parti Rize 7. Olağan Kongresinde Yeni Ömer'ler !..
Rize
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 17:03 Bu haber 2392 kez okundu
 
Ak Parti Rize 7. Olağan Kongresinde Yeni Ömer'ler !..
Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın katıldığı, Ak Parti Rize 7. Olağan Kongresi, Rize Yenişehir kapalı spor salonunda gerçekleştirildi..İshak Alim'in tek listeyle girdiği kongrede yönetim listesi büyük bir revizyona giderek eski yönetimin üçte ikisi değişti..İşte ayrıntılar...
RİZE HABERLERİ Haberi
Ak Parti Rize 7. Olağan Kongresinde Yeni Ömer'ler !..

5 Günlük program için Rize'ye gelen,ancak Cumartesi günü Elazığ ve Pazar günü İstanbul'da eski yol arkadaşı Kadir Topbaş'ın cenazesine katılıp tekrar Rize'ye gelen,Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ında katıldığı, Ak Parti  Rize 7. Olağan Kongresi, Rize Yenişehir kapalı spor salonunda gerçekleştirildi...

Muhammet Avcı'nın  27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde aday olmak için istifa etmesinin ardından  2018 yılından beri il Başkanlığını yürüten İshak Alim, tek listeyle girdiği kongrede yeniden İl Başkanlığa getirildi..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen, partisinin Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı, buradan Aksaray-Eskişehir-Konya 7. Olağan il kongrelerine de canlı bağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize, Aksaray, Eskişehir ve Konya 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, TSK’nın dünyanın en zorlu coğrafyalarından birinde gerçekleştirdiği operasyonda 53 teröristin etkisiz hâle getirildiğini belirterek, “Ordumuzun zaman ve mekân sınırı tanımaksızın ülkemizin ihtiyaç duyduğu, milletimizin bekası için gereken her harekâtı kendi imkânlarıyla yürütebilecek seviyeye ulaşmasıyla Allah’a hamdolsun gurur duyuyoruz” dedi

 

Erdoğan, 1984’den günümüze terör örgütü tarafından gerçekleştirilen sivil ve silahsız asker katliamlarını tek tek tarihleri ile verdiği konuşmasında “Bu örgütün sivil katliamlarını eğer kitaplaştıracak olursak, batılıların o anlı şanlı ansiklopedilerinin hacimlerini geride bırakır. Katledilen insanların hayatlarını roman konusu yapsak, Batılılar’ın edebiyat birikimiyle filme aktarsak sinema sektörünün toplum üretimiyle yarışacak bir arşiv ortaya çıkar. Tabi karşımızda bir insanın ölümü trajedidir. 1 milyon insanın ölümü ise istatistiktir. Böyle diyen bir zihniyet olduğunun da farkındayız. Refahını ve güvenliğini sömürü, kan, gözyaşı üzerine kurmuş bir dünyaya kendi hassasiyetlerimizi kabul ettirmenin güçlüğü bizi yolumuzdan alıkoymadı, elhamdülillah ben şu kapalı spor salonuna bakıyorum ve alıkoymayacaktır. Bu kapalı spor salonunda tıklım tıklım dolduran hemşerilerimden bir şey istiyorum. 

 

2023’de Rize’de bir başka seçim yaşayacağız. Sadece Rize’de değil Türkiye’nin neresinde hemşerilerimiz varsa hepsini inşallah ayağa kaldıracağız. Hepsini bulundukları yerde daha çok çalışmalarını, daha çok gayret göstermelerini isteyeceğiz. Her yerden bir başka inşallah heyecan doğuracağız. Hiç endişeniz olmasın, Evelallah biz dimdik ayaktayız, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Her fırsatta ve her zeminde terör gerçeğini anlatmayı ve herkesi izana davet etmeyi sürdüreceğiz. Verdiğimiz şehitlerin bizi kutlu mücadelemizde vazgeçireceği sanılmasın” diye konuştu.

Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nı Aralık 2021’de bitirileceğini hatırlatarak “Oranın gözetleme kulesi merkezdeki gibi çay bardağı gibi olacak terminal binası da gerçekten muhteşem” ifadelerini kullandı.

Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Fatma Betül Sayan Kaya, Çiğdem Karaaslan, Erkan Kandemir, Mahir Ünal ve Nurettin Canikli ile eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve çok sayıda eski partili katıldı..

6.Olağan Kongrede listede olanların büyük çoğunluğunun yer almadığı yeni kongrde sürpriz isimler yer aldı ....

Alim başkanlığında yapılan yeni yönetim lstesi büyük bir revizyona giderek eski yönetimin üçte ikisi değişti!..

Cuhurbaşkanı Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haflar öncesi bana ÖMER'leri HATİCE'leri bulun dediği, 2023 vizyon yolunda Rize halkının kamuoyunun tanımadığı çok sade basit bir yönetim listesi olduğu gözlerden kaçmadı.

Önümüzdeki günlerde bunun kamuoyunda yansımaları görülecektir..

Bu yeni yönetim listesinde Ömer'lerin kim olduğunu açıkçası bende merak ediyorum..

İLGİLİ HABERİMİZ

AK PARTİ Rize 7. Olağan Kongresi Genel Başkan Erdoğan'ın Katılımıyla Gerçekleşti, İşte Yeni Yönetim Lİstesi

www.rizevizyon.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Rize, 7., Olağan, Kongresinde, Yeni, Ömer'ler, !..,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı