10. Çağrankaya Kar Yürüyüşü, Pandeminin Gölgesinde 10 Kişiyle Yapıldı VİDEO
Rize
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 02:01 Bu haber 1367 kez okundu
 
10. Çağrankaya Kar Yürüyüşü, Pandeminin Gölgesinde 10 Kişiyle Yapıldı VİDEO
İkizdere Çağrankaya 10.Kar Yürüyüşü Pandemi kuralları gereğince 10 kişiyle yapıldı.
RİZE HABERLERİ Haberi
10. Çağrankaya Kar Yürüyüşü, Pandeminin Gölgesinde 10 Kişiyle Yapıldı VİDEO

İlçede kar severler için önemli bir aktivite olarak her yıl Şubat ayında yapılan Çağrankaya Kar Yürüyüşü projesi bu sene 10.kez Pandemi tedbirleri dolayısıyla 10 kişilik sembolik bir katılımla yine gerçekleşti.

0 yıl önce 3 kar severin projesi olarak hayat bulan Çağrankaya Kar Yürüyüşünü Hakan Karagöz, Hasan Kuy ve Ali Rıza Coşkun üçlüsü başlatmıştı. 2500 metre rakımdaki Çağrankaya Yaylasında 23 km lik bir güzergâhta araç gittiği yere kadar gittikten sonra yaya olarak devam ettiler.

Yürüyüşe katılan İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz geleneksel olarak her yıl yapılan Çağrankaya kar yürüyüşünü bu yıl Pandemi dolayısıyla sembolik olarak 10 kişi ile kutladıklarını söyledi.

Yürüyüş konusunda açıklamada bulunan Başkan Hakan Karagöz’ Büyük yayladan başlayan yürüyüşümüz Kurtlar yaylasın ’da verilen bir kısa mola ile Aşağı yaylaya yürüyüşe devam ettik. 4 arkadaşımız Kurtlar yaylasındaki evlerde kaldı. Bundan dolayı 6 kişi olarak yola devam ettik. Son bir haftada yağan kar yaklaşık 60 cm kalınlığındaydı.

9 saatlik yürüyüş sonucunda toplamda 8 km yürüyerek Aşağı yaylaya vardık. Dar bir ekip ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğin ilk etabını Aşağı yayla ‘da bitirdik.2.etap dönüş yolu yaklaşık 11.km yine kar üstü gerçekleştirdik’ dedi. Yaya yürüyüş yapan10 kişilik ekip geçen yıl yapılan yürüyüşü Ekrem Orhon anısına yaklaşık 500 kişinin katılımıyla yapmıştı.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10., Çağrankaya, Kar, Yürüyüşü,, Pandeminin, Gölgesinde, 10, Kişiyle, Yapıldı, VİDEO,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı